Tap to Zoom
Price Details
| CIF Mombasa (JPY) | 1,793,600 |
|---|---|
| CIF Mombasa (USD) | 11,838 |
| Cost breakdown - Delivered to Nairobi | (KES) |
|---|---|
| CIF Mombasa | 1,542,496 |
| Estimated Import Duty | 533,370 |
| Port Clearance Fees | 72,000 |
| Transport to Nairobi | 18,000 |
| Total Cost (Price in Kenya) | 2,165,866 |
*The price figures are estimated. Please submit query to get accurate / discounted price.
Vehicle Details
Auction House
JU Kyouyuu
Make
DAIHATSU
Model
ATRAI WAGON
Year
2021
Engine Size
660 cc
Transmission
Automatic (Instrument)
Drive System
2WD (Rear-Wheel Drive)
Chassis Code
S321G
Grade
CUSTOM TURBO RS LTD SA III
Color
PEARL
Mileage
37,000 KMs
Condition Score
4.5
Equipment
AC
Get a Quote
Not exactly what you are looking for?
View DAIHATSU ATRAI WAGON Dealer Stock & Live Auctions Get Daily AlertsStandard Features for S321G CUSTOM TURBO RS
Catalog Match:
CUSTOM TURBO RS
Performance
| Engine | KF |
| Fuel | Regular unleaded gasoline |
| Drive System | Rear-Wheel Drive (2WD) |
| Transmission | 4AT |
| Suspension (Front) | McPherson Strut type Coil spring |
| Suspension (Rear) | トレーリングリンク Axle Coil spring |
Features & Size
| Tires | 165/65R13 77S |
| Dimensions | 3395x1475x1875mm |
| Wheelbase | 2450mm mm |
| Turning Radius | 4.6m |
| Interior | Fabric / Cloth |
| Seating Capacity | 4 Persons |
Want to learn more? View full DAIHATSU ATRAI WAGON specifications and market prices in Kenya in our detailed review below.
Vehicle Specifications for DAIHATSU ATRAI WAGON (S321G)
2020.8~
Package
Chassis
Drive
Transm.
Disp. (CC)
2019.11~
Package
Chassis
Drive
Transm.
Disp. (CC)
2019.10~
Package
Chassis
Drive
Transm.
Disp. (CC)