Tap to Zoom
Price Details
| CIF Mombasa (JPY) | 3,693,400 |
|---|---|
| CIF Mombasa (USD) | 24,376 |
| Cost breakdown - Delivered to Nairobi | (KES) |
|---|---|
| CIF Mombasa | 3,176,324 |
| Estimated Import Duty | 2,916,542 |
| Port Clearance Fees | 72,000 |
| Transport to Nairobi | 18,000 |
| Total Cost (Price in Kenya) | 6,182,866 |
*The price figures are estimated. Please submit query to get accurate / discounted price.
Vehicle Details
Auction House
Guliver Oneprice
Make
AUDI
Model
E-TRON SPORTBACK
Year
2020
Engine Size
1000 cc
Transmission
Automatic (Column)
Chassis Code
GEEAS
Grade
E-TRON SPORTBACK 1ST EDITION 4WD
Color
WHITE
Mileage
25,000 KMs
Condition Score
4.5
Equipment
AAC
Get a Quote
Not exactly what you are looking for?
View AUDI E-TRON SPORTBACK Dealer Stock & Live Auctions Get Daily AlertsStandard Features for GEEAS ETRON 50 QUATTRO
Catalog Match:
ETRON 50 QUATTRO
Performance
| Engine | - |
| Fuel | - |
| Drive System | Full-time 4WD |
| Transmission | CVT |
| Suspension (Front) | ウィッシュボーン |
| Suspension (Rear) | ウィッシュボーン |
Features & Size
| Tires | 255/55R19 |
| Dimensions | 4900x1935x1630mm |
| Wheelbase | 2930mm mm |
| Turning Radius | 5.7m |
| Interior | Fabric / Cloth |
| Seating Capacity | 5 Persons |
Want to learn more? View full AUDI E-TRON SPORTBACK specifications and market prices in Kenya in our detailed review below.
Vehicle Specifications for AUDI E-TRON SPORTBACK (GEEAS)
2021.1~
Package
Chassis
Drive
Transm.
Disp. (CC)
2021.10~
Package
Chassis
Drive
Transm.
Disp. (CC)
2020.9~
Package
Chassis
Drive
Transm.
Disp. (CC)