Tap to Zoom
Price Details
| CIF Mombasa (JPY) | 4,088,700 |
|---|---|
| CIF Mombasa (USD) | 26,985 |
| Cost breakdown - Delivered to Nairobi | (KES) |
|---|---|
| CIF Mombasa | 3,516,282 |
| Estimated Import Duty | 924,359 |
| Port Clearance Fees | 85,000 |
| Transport to Nairobi | 18,000 |
| Total Cost (Price in Kenya) | 4,543,641 |
*The price figures are estimated. Please submit query to get accurate / discounted price.
Vehicle Details
Auction House
LAA Okayama
Make
MITSUBISHI
Model
DELICA D5
Year
2020
Engine Size
2200 cc
Transmission
Automatic (Dash)
Drive System
4WD / AWD
Chassis Code
CV1W
Grade
G Power - Package 4WD
Color
white
Mileage
45,000 KMs
Condition Score
4.5
Equipment
AAC
Get a Quote
Not exactly what you are looking for?
View MITSUBISHI DELICA D5 Dealer Stock & Live Auctions Get Daily AlertsStandard Features for CV1 P
Catalog Match:
P
Performance
| Engine | 4N14 |
| Fuel | Diesel |
| Drive System | Full-time 4WD |
| Transmission | 8AT |
| Suspension (Front) | McPherson Strut type |
| Suspension (Rear) | Multi-link |
Features & Size
| Tires | 225/55R18 |
| Dimensions | 4800x1795x1875mm |
| Wheelbase | 2850mm mm |
| Turning Radius | 5.6m |
| Interior | Fabric / Cloth |
| Seating Capacity | 7 - 8 Persons |
Want to learn more? View full MITSUBISHI DELICA D5 specifications and market prices in Kenya in our detailed review below.
Vehicle Specifications for MITSUBISHI DELICA D5 (CV1W)
2022.11~
Package
Chassis
Drive
Transm.
Disp. (CC)
2021.12~
Package
Chassis
Drive
Transm.
Disp. (CC)
2020.4~
Package
Chassis
Drive
Transm.
Disp. (CC)
2020.12~
Package
Chassis
Drive
Transm.
Disp. (CC)
2019.2~
Package
Chassis
Drive
Transm.
Disp. (CC)
2019.11~
Package
Chassis
Drive
Transm.
Disp. (CC)
2019.10~
Package
Chassis
Drive
Transm.
Disp. (CC)
2018.5~
Package
Chassis
Drive
Transm.
Disp. (CC)
2018.4~
Package
Chassis
Drive
Transm.
Disp. (CC)
2017.4~
Package
Chassis
Drive
Transm.
Disp. (CC)