Tap to Zoom
Price Details
| CIF Mombasa (JPY) | ASK! |
|---|---|
| CIF Mombasa (USD) | ASK! |
| Cost breakdown - Delivered to Nairobi | (KES) |
|---|---|
| CIF Mombasa | ASK! |
| Estimated Import Duty | ASK! |
| Port Clearance Fees | 72,000 |
| Transport to Nairobi | 18,000 |
| Total Cost (Price in Kenya) | ASK! |
*The price figures are estimated. Please submit query to get accurate / discounted price.
Vehicle Details
Auction House
AUCNET
Make
SUZUKI
Model
EVERY WAGON
Year
2025
Engine Size
660 cc
Transmission
Automatic (Instrument)
Drive System
4WD / AWD
Chassis Code
DA17W
Grade
PZ TB SPL HIGH ROOF
Color
GRAY
Condition Score
S
Get a Quote
Not exactly what you are looking for?
View SUZUKI EVERY WAGON Dealer Stock & Live Auctions Get Daily AlertsStandard Features for DA17 EVERY PA
Catalog Match:
EVERY PA
Performance
| Engine | R06A |
| Fuel | Regular unleaded gasoline |
| Drive System | Rear-Wheel Drive (2WD) |
| Transmission | 5AT |
| Suspension (Front) | McPherson Strut type Coil spring |
| Suspension (Rear) | ITL |
Features & Size
| Tires | 145/80R12 80/78N LT |
| Dimensions | 3395x1475x1895mm |
| Wheelbase | 2430mm mm |
| Turning Radius | 4.1m |
| Interior | Fabric / Cloth |
| Seating Capacity | 2 - 4 Persons |
Want to learn more? View full SUZUKI EVERY WAGON specifications and market prices in Kenya in our detailed review below.
Vehicle Specifications for SUZUKI EVERY WAGON (DA17W)
2024.2~
Package
Chassis
Drive
Transm.
Disp. (CC)
2022.4~
Package
Chassis
Drive
Transm.
Disp. (CC)