Tap to Zoom
Price Details
| CIF Mombasa (JPY) | 3,919,960 |
|---|---|
| CIF Mombasa (USD) | 25,872 |
| Cost breakdown - Delivered to Nairobi | (KES) |
|---|---|
| CIF Mombasa | 3,371,166 |
| Estimated Import Duty | 2,395,858 |
| Port Clearance Fees | 72,000 |
| Transport to Nairobi | 18,000 |
| Total Cost (Price in Kenya) | 5,857,024 |
*The price figures are estimated. Please submit query to get accurate / discounted price.
Vehicle Details
Auction House
ZIP Osaka
Make
BMW
Model
IX3
Year
2022
Engine Size
0 cc
Transmission
Automatic
Drive System
2WD (Rear-Engine)
Chassis Code
42DU44
Grade
i X 3 MSP
Color
Pearl White
Mileage
27,000 KMs
Condition Score
4.5
Equipment
AAC
Get a Quote
Standard Features for 42DU44 M SPORT
Catalog Match:
M SPORT
Performance
| Engine | - |
| Fuel | - |
| Drive System | Rear-Engine RWD |
| Transmission | CVT |
| Suspension (Front) | ダブル JOIN ト スプリング Strut type |
| Suspension (Rear) | Multi-link |
Features & Size
| Tires | 245/45R20 |
| Dimensions | 4740x1890x1670mm |
| Wheelbase | 2865mm mm |
| Turning Radius | 5.7m |
| Interior | Fabric / Cloth |
| Seating Capacity | 5 Persons |
Want to learn more? View full BMW IX3 specifications and market prices in Kenya in our detailed review below.