Tap to Zoom
Price Details
| CIF Mombasa (JPY) | ASK! |
|---|---|
| CIF Mombasa (USD) | ASK! |
| Cost breakdown - Delivered to Nairobi | (KES) |
|---|---|
| CIF Mombasa | ASK! |
| Estimated Import Duty | ASK! |
| Port Clearance Fees | 85,000 |
| Transport to Nairobi | 18,000 |
| Total Cost (Price in Kenya) | ASK! |
*The price figures are estimated. Please submit query to get accurate / discounted price.
Vehicle Details
Auction House
LAA Shikoku
Make
ROVER
Model
MINI
Year
2022
Engine Size
1500 cc
Transmission
Automatic
Chassis Code
XU15MW
Grade
COOPER 5D
Color
GRAY 2
Mileage
21,000 KMs
Condition Score
4.5
Get a Quote
Standard Features for XU15M COOPER
Catalog Match:
COOPER
Performance
| Engine | B38A15A |
| Fuel | Unleaded premium gasoline |
| Drive System | Front-Wheel Drive (2WD) |
| Transmission | 7AT |
| Suspension (Front) | McPherson Strut |
| Suspension (Rear) | マルチリンク |
Features & Size
| Tires | 175/65R15 |
| Dimensions | 4000x1725x1445mm |
| Wheelbase | 2565mm mm |
| Turning Radius | 5.4m |
| Interior | Leather (Option) |
| Seating Capacity | 5 Persons |
Want to learn more? View full ROVER MINI specifications and market prices in Kenya in our detailed review below.
Vehicle Specifications for ROVER MINI (XU15MW)
No specifications available.